602 876 051 | mail:jacek_staniszewski@skolio.pl
602 876 051 | mail:jacek_staniszewski@skolio.pl
System neurologiczno-ortopedyczny (manualny) jako podstawa leczenia
Reprezentuję neurologiczo-ortopedyczny (manualny) – kompletny system leczenia kręgosłupa stworzony przez Cyriaxa, Maintland, Ackermana, Kalternborna (zaburzenia w obrębie stawów), Travel-Simmons (zaburzenia tkanki łącznej) oraz Shacklock, Butler (zaburzenia funkcjonowania nerwów), Mc Kenziego (zaburzenia dyskowe), Hanke (zaburzenia funkcji odruchowych) do leczenia trudnych i przewlekłych schorzeń kręgosłupa. Opiera się on na szczegółowej diagnozie biomechanicznej i neurologicznej odwracalnych dysfunkcji aparatu ruchu.
Istnieje ścisły związku pomiędzy zaburzeniami ruchowymi segmentów kręgosłupa a wystąpieniem odkręgosłupowych objawów bólowych. Jest on pierwotny, dlatego też terapię bólu odkręgosłupowego należy zacząć od likwidacji przyczyn biomechanicznych. Nawet ćwiczenia, które maja służyć repozycji dysku, poprzez zastosowanie terapii McKenziego, należy rozpocząć od dokładnej diagnostyki ruchomości segmentarnej w celu zdiagnozowania blokad objawowych, następnie usunąć je a dopiero później stosować powszechnie przyjęte postepowanie lecznicze (masaże, ćw. McKenziego, elektroterapię, ćwiczenia ogólnorozwojowe itp.).
Wskazania do leczenia manualnego:
odwracalne dysfunkcje narządu ruchu: dyskopatie, lumbago, blokady stawowe, wady postawy: plecy okrągłe i plecy płaskie, hyperlordoza, skolioza, zespoły nadgarstka i ręki, biodra i kolana (np. coxartroza, stany po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach), stawów skokowych i stopy. Schorzenia klatki piersiowej oraz zaburzenia oddychania (żeber), etc. Jest ważne, aby Pacjent był świadomy, że wiele objawów takich jak migreny, zawroty głowy, mrowienie i pieczenie w okolicy uda, rwanie w okolicy łydki, nadgarstka czy palców ręki często powodowane są chorobami kręgosłupa.
Przeciwwskazania do leczenia manualnego:
nowotwory i procesy martwicze w obrębie kości, ostre procesy zapalne, wczesne złamania, hypermobilność i niestabilność stawów, osteoporoza, ciąża, niedowłady pochodzenia centralnego, choroby psychiczne.
MRCST – potwierdzona na rtg, bezpieczna koncepcja leczenia skolioz dzieci i osób dorosłych
Wszystkie metody leczenia skolioz to w istocie koncepcje. MRCST ewoluowała przez przeszło 20 lat do aktualnej, skończonej formy leczenia skoliozy. Stało się to po licznych badaniach, analizach w gronie specjalistów, tysiącach godzin spędzonych w publikacjach naukowych jak i w gabinecie z pacjentami. Jej efekty są skutkiem zrozumienia i odpowiedniego podejścia do ćwiczeń samego pacjenta a nie tylko odpowiedniego doboru ćwiczeń. To zawsze jest wynik dobrej współpracy. To jej służy wydana parę lat tumu książka pod tytułem „Rewolucyjne leczenie skolioz”. Podobnie też dedykowana strona przybliża Państwu leczenie skoliozy przez MRCST.
DIAGNOSTYKA
Zebranie danych o dysfunkcjach aparatu ruchu u osób ze skoliozą to pierwszy etap sukcesu
ANALIZA
Analiza danych pozwala na określenie poziomu fizjologicznego aparatu ruchu
NAUKA
Odpowiednie wykonanie oraz nauka ćwiczeń to fundament koncepcji MRCST
SUKCES PACJENTA
Sukcesem Pacjenta jest znaczne zmniejszenie skoliozy dzięki MRCST