CZYM JEST MODUŁ TERAPII MRCST

Terapia MRCST jest nakierowana na edukację pacjenta (motorycznej części jego układu nerwowego) i w tym sensie uprawnionym jest porównanie jej choćby z edukacją języka angielskiego i opanowywania różnych poziomów posługiwania się tym językiem. Z tą tylko różnicą , że przedmiotem naszego postępowania jest opanowywanie wielu zjawisk związanych z napięciem mięśniowym. Właśnie to wadliwe napięcie mięśniowe i nieumiejętność sterowania ruchem w takich schorzeniach jak skolioza, wady postawy (plecy płaskie, plecy okrągłe, inne), MPD, problemy z lokomocją po urazach i  zabiegach operacyjnych, w sytuacjach nawracających epizodów bólowych kręgosłupa jest przedmiotem naszych spotkań a w aspekcie etiologicznym ich przyczyną.  Proponujemy różne poziomy reedukacji, która zajmuje różny czas, w zależności od ilości i wielkości dysfunkcji, zdiagnozowanych w trakcje badania. 

Opanowanie całego programu powinno zabrać nie mniej niż rok, ale na opanowanie:

Poziomu I. (podstawowego)  powinno przeznaczyć się 2 – 3 miesiące,

– Poziomu IIA. (poziom początkowy)  powinno przeznaczyć się 2 – 3 miesiące,

– Poziomu IIB. (poziom średni)  powinno przeznaczyć się 2 – 3 miesiące,

– Poziomu IIC. (poziom zaawansowany)  powinno przeznaczyć się 4- 6  miesięcy systematycznie (codziennie) i rzetelnie wykonywanych ćwiczeń.

W ramach spotkań proponowana jest diagnostyka, przedstawienie wiedzy teoretycznej, ogólnej oraz szczegółowej, na temat skolioz. Wykonujemy różne ćwiczenia w różnych pozycjach. Nagrywamy filmiki dla utrwalenia szczegółów a w niedalekiej przyszłości w STREFIE PACJENTA będzie można też skorzystać z filmów przeznaczonych dla naszych klientów. Na spotkaniach także powinny być osoby bliskie (rodzic, małżonek, partner), które  poznają zagadnienia zarządzania ćwiczeniami w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − czternaście =