JAK WYGLĄDA BADANIE

  1. Badanie zaczyna się od obserwacji pacjenta w kilku pozycjach. Nalezy rozebrac sie do majtek i biustonosza (panie). Ocenie podlega każda część układu ruchu poczynając od stóp, kolan, miednicy, bioder, żeber, trójkątów talii, ustawienia łopatek, ustawienia głowy. Wykonywane sa rozne testy. Dowiesz się na tym etapie czy masz równe kończyny dolne, jakie dysfunkcje stawowe wspoltworza Twoja skolioze. Do tego celu bedziesz musial wykonac kilka ruchow w roznych pozycjach. Warto podac informacje o wspolwystepowaniu objawow bolowych. Następnie przeprowadza się testy ruchomości  kości miednicy oraz kręgosłupa w różnych pozycjach. Określa się stan napięcia mięśni oraz powięzi. Na kolejnym etapie zaznacza się markerem punkty na ciele pacjenta i wykonuje testy podporowe w różnych pozycjach.  
  2. Nastepnie wykonywane sa testy neurologiczne odruchow miesniowych, rownowagi posturalnej czy testy stabilizacyjne. Tego badania nie wykonacie Panstwo w zadnym innym gabinecie, a zna jego wartosc moj  dobrym znajomym fizjoterapeuta (fotografuje sie plecy pacjenta bez twarzy w pozycjach wysokich).
  3. Końcowa część badania: Pacjent obiera jedną z faz chodu i stabilizowany jest biernie za pomocą linek w urządzeniu MRCST. Po 12 min. Pacjent wychodzi z urządzenia.
  4. Cale badanie trwa nie dluzej niz 30 min. i jest calkowicie bezbolesne. Pozostaje wiec 10 –  minutowa rozmowa na udzielenie odpowiedzi i wybor modulu odpowiedniego dla Panstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *