System neurologiczno-ortopedyczny (manualny) jako podstawa leczenia
Reprezentuję neurologiczo-ortopedyczny (manualny) – kompletny system leczenia kręgosłupa stworzony przez Cyriaxa, Maintland, Ackermana, Kalternborna (zaburzenia w obrębie stawów), Travel-Simmons (zaburzenia tkanki łącznej) oraz Shacklock, Butler (zaburzenia funkcjonowania nerwów), Mc Kenziego (zaburzenia dyskowe), Hanke (zaburzenia funkcji odruchowych) do leczenia trudnych i przewlekłych schorzeń kręgosłupa. Opiera się on na szczegółowej diagnozie biomechanicznej i neurologicznej odwracalnych dysfunkcji aparatu ruchu.
Istnieje ścisły związku pomiędzy zaburzeniami ruchowymi segmentów kręgosłupa a wystąpieniem odkręgosłupowych objawów bólowych. Jest on pierwotny, dlatego też terapię bólu odkręgosłupowego należy zacząć od likwidacji przyczyn biomechanicznych. Nawet ćwiczenia, które maja służyć repozycji dysku, poprzez zastosowanie terapii McKenziego, należy rozpocząć od dokładnej diagnostyki ruchomości segmentarnej w celu zdiagnozowania blokad objawowych, następnie usunąć je a dopiero później stosować powszechnie przyjęte postepowanie lecznicze (masaże, ćw. McKenziego, elektroterapię, ćwiczenia ogólnorozwojowe itp.).
Wskazania do leczenia manualnego:
odwracalne dysfunkcje narządu ruchu: dyskopatie, lumbago, blokady stawowe, wady postawy: plecy okrągłe i plecy płaskie, hyperlordoza, skolioza, zespoły nadgarstka i ręki, biodra i kolana (np. coxartroza, stany po złamaniach, zwichnięciach i skręceniach), stawów skokowych i stopy. Schorzenia klatki piersiowej oraz zaburzenia oddychania (żeber), etc. Jest ważne, aby Pacjent był świadomy, że wiele objawów takich jak migreny, zawroty głowy, mrowienie i pieczenie w okolicy uda, rwanie w okolicy łydki, nadgarstka czy palców ręki często powodowane są chorobami kręgosłupa.
Przeciwwskazania do leczenia manualnego:
nowotwory i procesy martwicze w obrębie kości, ostre procesy zapalne, wczesne złamania, hypermobilność i niestabilność stawów, osteoporoza, ciąża, niedowłady pochodzenia centralnego, choroby psychiczne.

mgr Jacek Staniszewski – fizjoterapeuta.
Twórca terapii MRCST oraz autor książki pt. „Rewolucyjne leczenie nieinwazyjne skolioz. Terapia MRCST dzieci i dorosłych na podstawie uzyskanych wyników”.
Zapraszam
Witam, mam 41 lat. Pragnę się przyłączyć do wszystkich pozytywnych komentarzy o Panu Jacku Staniszewskim i Gabinecie Skolio. Opinię opieram na podstawie mojej terapii oraz na obserwacji innych pacjentów poznanych w trakcie leczenia. Problem, który przywiódł mnie do tego gabinetu to skolioza dwułukowa piersiowo-lędźwiowa i coraz bardziej nasilające się bóle kręgosłupa, nie pozwalające normalnie egzystować. Zanim trafiłam z wizytą do Pana Jacka, miałam do czynienia z całą plejadą lekarzy i fizjoterapeutów….. czytaj cały
Jola
Witam, jestem początkującą fizjoterapeutką. Pana Jacka poznałam ponad rok temu nie na tle zawodowym co na tle relacji pacjent-terapeuta. Sama cierpię na schorzenie jakim jest skolioza i szczerze muszę przyznać, że informacje jakie uzyskałam w toku zdobywania zawodu okazały się całkowicie czytaj całość
Gosia z Kęt
Mam 17 lat, Pana Jacka znalazłam dzięki informacji w internecie. Od paru lat leczyłam się w kilku przychodniach, miałam skierowania na rehabilitacje, ale efektu nie było żadnego. Moja skolioza doszła do 18 stopni .
Po kilku wizytach u pana Jacka zapisałam się na dwutygodniowy turnus we Wrocławiu, co w tak krótkim czasie zaowocowało 9-cio stopniową poprawą. czytaj całość
Iwona z Zabrza